Република България
Община Ямбол

ОБЩИНСКА АДМИНИСТРАЦИЯ НАПОМНЯ, ЧЕ МОЖЕ ДА ЗАПЛАТИТЕ СВОИТЕ ЗАДЪЛЖЕНИЯ КЪМ ОБЩИНА ЯМБОЛ С ПОС-ТЕРМИНАЛ В ЦУИ, КАКТО И ПРЕЗ ИНТЕРНЕТ.
Вие сте тук: Начало » Най-добрите групи на „Кукерландия 2016“

Най-добрите групи на „Кукерландия 2016“

28.02.2016 г.; 2544
Автор: Пресцентър

Кукерската група от с. Бояново, област Ямбол и група „Гребенци“ от с. Калипетрово, Силистренско са тазгодишните носители на най-големите награди в приключилия днес ХVІІ Международен маскараден фестивал „Кукерландия“. Седемчленното жури, председателствано от проф. д-р Георг Краев отличи още няколко групи с призови места за автентично представяне на маскарадните традиции.

Четиридневният фестивал в Ямбол завърши с празничен концерт на Фолклорен ансамбъл „Въжички“ – гр. Стралджа.

П Р О Т О К О Л

Днес, 28 февруари 2016 година, в град Ямбол, жури в състав: председател: проф. д-р Георг Краев, директор на програма „Фолклорни изкуства” в Нов български университет – София и членове: проф. д-р Антон Андонов, ръководител на катедра „Хореография” в Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство – Пловдив; д-р Николай Ников, главен асистент по фолклористика в СУ „Св. Климент Охридски”; д-р Иглика Мишкова – етнолог, Етнографски институт с музей при БАН - София; Динка Ангелова, етнограф в Регионален исторически музей – Ямбол; Крум Георгиев, председател на Обществото за фолклор; Мая Тодорова, хореограф, главен художествен ръководител на фолклорен ансамбъл „Тунджа”, обсъди обстойно и оцени представянето на групите, участвали в състезателните дефилета на Международния маскараден фестивал „Кукерландия” 2016 в рамките на двата фестивални дни - 27 февруари (събота) и 28 февруари (неделя) 2016 година. Журито единодушно определи следните

награди:

НАГРАДА НА КМЕТА НА ОБЩИНА ЯМБОЛ – 800.00 ЛЕВА И ГРАМОТА

Кукерска група при НЧ „Светлина-1926”, село Бояново, община Елхово, област Ямбол

Ръководител: Радостина Василева

НАГРАДА НА КМЕТА НА ОБЩИНА ТУНДЖА – 800.00 ЛЕВА И ГРАМОТА

Кукерска група „Гребенци” при НЧ „Пробуда-1940”, село Калипетрово, община Силистра, област Силистра

Ръководител: Петър Шиков

ПЪРВА НАГРАДА – 600 ЛЕВА И ГРАМОТА

Сурвакарска група при НЧ „Просвета-1928”, село Банище, община Брезник, област Перник

Ръководител: Веселин Владов

Група „Кукери” при НЧ „Искра-1927”, село Вресово, община Руен, област Бургас

Ръководител: Станислав Димитров

Маскарадна група „Кукери” при НЧ „Светлина-1929”, село Калчево, община Тунджа, област Ямбол

Ръководител: Христо Димитров

Маскарадна група „Кукери” при НЧ „Зора-1930”, село Челник, община Тунджа, област Ямбол

Ръководител: Росен Димитров

Кукерска група „Карапча”, село Маломир, община Тунджа, област Ямбол

Ръководител: Христина Димова

Кукерски състав от град Калофер, община Карлово, област Пловдив

Ръководител: Румен Стоянов

ВТОРА НАГРАДА – 400 ЛЕВА И ГРАМОТА

Група „Кукери” при НЧ „Просвета-1928”, село Чарган, община Тунджа, област Ямбол

Ръководител: Неделчо Стоянов

Кукерски колектив с Възрожденска група при НЧ „Обнова-1869”, село Габарево, община Павел баня, област Стара Загора

Ръководител: Мария Куцарова

Мечкарска група при НЧ „Отец Паисий-1927”, село Кралев дол, община Перник, област Перник

Ръководител: Пламен Георгиев

Кукерска група при НЧ „Самообразование-1923”, село Домлян, община Карлово, област Пловдив

Ръководител: Мано Несторов

ТРЕТА НАГРАДА – 300 ЛЕВА И ГРАМОТА

Кукерска група при НЧ „Отец Паисий-1928”, село Трапоклово, община Сливен, област Сливен

Ръководител: Кръстьо Георгиев

Кукерска група „Рогач” при НЧ „Св. Св. Кирил и Методий-1912”, село Оборище, община Панагюрище, област Пазарджик

Ръководител: Иван Караатанасов

Кукерска група при НЧ „Пробуда-1927””, село Бозвелийско, община Провадия, област Варна

Ръководител: Георги Борисов

Кукерска група при НЧ „Възраждане-1926”, село Зимница, община Стралджа, област Ямбол

Ръководител: Антоанета Атанасова

Кукерска група при НЧ „Васил Левски-1931”, село Победа, община Тунджа, област Ямбол

Ръководител: Атанас Атанасов

Кукерска група при НЧ „Зора-1927”, село Търнава, община Тунджа, област Ямбол

Ръководител: Стоян Матев

Кукерска група при НЧ „Напредък- 1930”, село Кабиле, община Тунджа, област Ямбол

Ръководител: Димитър Райчев

НАГРАДА ЗА ВЪЗРАЖДАНЕ НА ТРАДИЦИИТЕ – 200 ЛЕВА И ГРАМОТА

Кукерска група при НЧ „Просвета-1908”, село Първенец, община Стралджа, област Ямбол

Ръководител: Георги Стоянов

Кукерска група от село Хаджидимитрово, община Тунджа, област Ямбол

Ръководител: Атанас Колев

НАГРАДА ЗА ПЕРСОНАЖ – 100 ЛЕВА И ГРАМОТА

Георги Чобанов за детска маска от кукерска група при НЧ „Васил Левски-1931”, село Победа, община Тунджа, област Ямбол

Ръководител: Атанас Атанасов

Магарето на кукерска група при НЧ „Йордан Андонов-1927”, село Веселиново, община Тунджа, област Ямбол

Ръководител: Иван Атанасов - Балкана

Мечка-булка на кукерска група при НЧ „Йордан Андонов-1927”, село Веселиново, община Тунджа, област Ямбол

Ръководител: Иван Атанасов - Балкана

Двойка козли на кукерски състав от град Калофер, община Карлово, област Пловдив

Ръководител: Румен Стоянов

Мечката на сурвакарска група, село Друган, община Радомир, област Перник

Ръководител: Иван Омайски

Булката на кукерска група при НЧ „Пробуда-1927””, село Бозвелийско, община Провадия, област Варна

Ръководител: Георги Борисов

Мечка и мечкар на мечкарска група при НЧ „Отец Паисий-1927”, село Кралев дол, община Перник, област Перник

Ръководител: Пламен Георгиев

ДИПЛОМИ ЗА УЧАСТИЕ

ПОЛУЧАВАТ ВСИЧКИ МАСКАРАДНИ ГРУПИ,

УЧАСТВАЛИ В ПРОГРАМАТА НА МЕЖДУНАРОДНИЯ МАСКАРАДЕН

ФЕСТИВАЛ „КУКЕРЛАНДИЯ” 2016,

ПРОВЕДЕН НА 27 ФЕВРУАРИ (СЪБОТА)

И 28 ФЕВРУАРИ (НЕДЕЛЯ) 2016 ГОДИНА В ГРАД ЯМБОЛ