Република България
Община Ямбол

ОБЩИНСКА АДМИНИСТРАЦИЯ НАПОМНЯ, ЧЕ МОЖЕ ДА ЗАПЛАТИТЕ СВОИТЕ ЗАДЪЛЖЕНИЯ КЪМ ОБЩИНА ЯМБОЛ С ПОС-ТЕРМИНАЛ В ЦУИ, КАКТО И ПРЕЗ ИНТЕРНЕТ.
Вие сте тук: Начало » Победителите в конкурса за детска рисунка „Коледа“

Победителите в конкурса за детска рисунка „Коледа“

28.11.2019 г.; 1340
Автор: Пресцентър

Общо 794 рисунки постъпиха по обявения от община Ямбол традиционен конкурс за рисунка на тема „Коледа“. Комисия от ямболски художници журира творбите и излъчи победителите в отделните категории.

При най-малките първо място бе присъдено на Хрисия Диан Саханджиева – 5 години, ДГ „Свобода“. Във втора възрастова група (1- 4 клас) е отличена рисунката на Мартин Ясенов Димитров – 3 клас, ОУ „П. Р. Славейков“. При големите с първа награда е отличена рисунката на Даниела Красимирова Колева – 7 клас, СУ „Св. Климент Охридски“. Авторите на трите първи места ще получат парична награда в размер на 50 лева, а творбите им ще бъдат отпечатани като коледни поздравителни картички на кмета на община Ямбол Валентин Ревански.

Рисунката на Теодор Димитров Василев ще бъде използвана за изготвянето на рекламните материали за Коледарския празник - Ямбол 2019.

Журито номинира и 10 детски рисунки, които ще бъдат отпечатани като коледни картички в благотворителната кампания на община Ямбол „Подай ръка – спаси живот“. За поредна дванадесета година хиляди граждани, много институции и фирми ще се включат в благородната инициатива. Събраните средства ще постъпят във фонд за подпомагане на тежко болни ямболски деца и младежи, които спешно се нуждаят от оперативно или медикаментозно лечение.

Ето имената на децата, чиито рисунки ще бъдат отпечатани като благотворителни картички, които ще бъдат разпространявани на символичната цена от 1 лев:

Михаела Димитрова Атанасова – 6 години, ДГ „Биляна“

Християн Иванов Иванов – 6 години, ДГ „Биляна“

Елица Колева Генчева – 6 години, ДГ „Червената шапчица“

Мая Петкова Петкова - I клас, ОУ „Любен Каравелов“

Даниела Георгиева Атанасова, I клас, ОУ „Д-р Петър Берон“

Адреана Веселинова Янева - ІII клас, ОУ „П. Р. Славейков“

Росица Апостолова Трандафилова, VII клас, СУ „Св. Климент Охридски“

Михаела Здравкова Колева,V клас, СУ „Св. Климент Охридски“

Божидара Георгиева Амуджиева - VI клас, ПМГ „Атанас Радев“

Атанаска Мариева Минчева - VII клас, ОУ „Христо Смирненски“

Номинирани бяха и още 107 рисунки за участие в детската коледна изложба:

І Възрастова група (подготвителни групи)

Александър Еленков Арсенов - 5 години, ДГ "Слънце"

Георги Деянов Георгиев - 5 години, ДГ "Слънце"

Деница Георгиева Георгиева - 5 години, ДГ "Слънце"

Крисияна Ивелинова Димитрова - 6 години, ДГ "Слънце"

Магдалена Петрова Господинова - 6 години, ДГ "Слънце"

Маргарита Тодорова Кондова - 6 години, ДГ "Слънце"

Мария Христова Томова - 5 години, ДГ "Слънце"

Рая Данаилова Господинова - 5 години, ДГ "Слънце"

Теодор Галинов Димитров - 5 години, ДГ "Слънце"

Янина Петрова Вулева - 5 години, ДГ "Слънце"

Божидар Николаев Димитров - 5 години, ДГ "Свобода"

Георги Станимиров Николов - 5 години, ДГ "Свобода"

Даная Иванова Иванова - 5 години, ДГ "Свобода"

Деница Борисова Борисова - 6 години, ДГ "Свобода"

Йоана Петрова Радилова - 6 години, ДГ "Свобода"

Мариана Мариянова Стоянова - 5 години, ДГ "Свобода"

Петя Василева Стойчева - 6 години, ДГ "Свобода"

Деа Радостинова Паунова - 6 години, ДГ „Червената шапчица“

Десислава Диянова Спасова - 6 години, ДГ „Червената шапчица“

Любов Жорова Пенчева - 5 години, ДГ „Червената шапчица“

Симон Александров Мутафчиев - 6 години, ДГ „Червената шапчица“ (2 творби)

Тереза Дерменджиева - 6 години, ДГ „Червената шапчица“

Тони Стефанов Стефанов - 6 години, ДГ „Червената шапчица“

Жени Иванова Койчева - 6 години, ДГ „Биляна“ (2 творби)

Ивайла Ивайлова Петрова - 6 години, ДГ „Биляна“

Иван Александров Александров - 6 години, ДГ „Биляна“

Пламена Минчева Минчева - 6 години, ДГ „Биляна“

Пресиана Лазарова Съботинова - 6 години, ДГ „Биляна“ (2 творби)

Владимир Веселинов Русев - 6 години, ДГ „Пламъче“

Дария Николаева Цонева - 5 години, ДГ „Пламъче“

Иванета Андонова - 6 години, ДГ „Пламъче“

Лорина Добромирова Араванова - 6 години, ДГ „Пламъче“

Теодор Колев - 6 години, ДГ „Пламъче“

Ралица Петрова - 6 години, ДГ „Валентина“

Станислава Димитрова - 6 години, ДГ „Валентина“

Милка Силванова Миткова - 6 години, ДГ „Пролет“

Симона Венкова Банова - 6 години, ДГ „Пролет“

Лидия Николаева Войнска - 5 години, ДГ „Радост“

Христина Владимирова Димитрова - 6 години, ДГ „Радост“

Даниел Петков Петков - 6 години, ДГ „Щастливо детство“

Паулина Валентинова Топалова - 6 години, ДГ „Щастливо детство“

Ангелина Росицева Маринова - 6 години, ОУ „Д-р Петър Берон“

Анна Павлинова Кирова - 5 години, Школа по рисуване „Слънце“

ІІ Възрастова група (от І до ІV клас)

Венци Стойчев Ангелов - 2 клас, 8 години, НУ „Св. св. Кирил и Методий“

Даяна Дианова Вълчева - 9 години, НУ „Св. св. Кирил и Методий“

Моника Георгиева Меразчиева - 3 клас, 9 години, НУ „Св. св. Кирил и Методий“

Пресиана Станимирова Димитрова - 1 клас, 7 години, НУ „Св. св. Кирил и Методий“

Рая Добрева - 2 клас, НУ „Св. св. Кирил и Методий“

Сиана Светланова Радева - 2 клас, НУ „Св. св. Кирил и Методий“

Станислав Веселинов Иванов - 2 клас, 8 години, НУ „Св. св. Кирил и Методий“

Александър Данаилов Господинов - 1 клас, ОУ „П. Р. Славейков“

Гергана Иванова Кискинова - 2 клас, ОУ „П. Р. Славейков“

Елица Романова Колева - 1 клас, ОУ „П. Р. Славейков“

Мадлен Иванова - 3 клас, ОУ „П. Р. Славейков“

Румина Христова Неделчева - 4 клас, ОУ „П. Р. Славейков“

Веселин Венелинов Иванов - 3 клас, ОУ „Любен Каравелов“

Никол Казакова - 4 клас, ОУ „Любен Каравелов“

Стилияна Станимирова Илиева - 4 клас, ОУ „Любен Каравелов“

Траяна Господинова Янкова - 2 клас, 8 години, ОУ „Любен Каравелов“

Лилия Василева Тенева - 4 клас, 10 години, ОУ „Николай Петрини“

Никол Ивелинова Семова - 1 клас, 7 години, ОУ „Николай Петрини“

Сияна Руменова Георгиева - 2 клас, ОУ „Николай Петрини“

Христина Галинова Ханджиева - 1 клас, 7 години, ОУ „Николай Петрини“

Венко Паскалев Иванов - 1 клас, ОУ „Д-р Петър Берон“

Димитър Еленов Аврамов - 10 години, ОУ „Д-р Петър Берон“

Нина Еленова Асенова - 1 клас, ОУ „Д-р Петър Берон“

Северина Владимирова Колева - 2 клас, НУ „Проф. П. Нойков“

Стелияна Ангелова Кискинова - 1 клас, НУ „Проф. П. Нойков“

Стивън Ивелинов Касъров - 1 клас, НУ „Проф. П. Нойков“

Анна Пенчева Георгиева - 3 клас, 9 години, ОДК Школа „Седмоцвет“

Валерия Иванова Иванова - 3 клас, 9 години, ОДК Школа „Седмоцвет“

Теодора Димитрова Димитрова - 4 клас, 10 години, ОДК Школа „Седмоцвет“

Иван Георгиев Василев - 3 клас, СУ „Св. Климент Охридски“

Станка Андонова Демирева - 4 клас, СУ „Св. Климент Охридски“

Магдалена Мариянова Тодорова - 9 години, Школа по рисуване „Слънце“

Пламенка Георгиева - 10 години, Школа по рисуване „Слънце“

ІІІ Възрастова група (от V до VІІІ клас)

Антонио Пламенов Желязков - 5 клас, СУ „Св. Климент Охридски“

Божидара Богомилова Калева - 5 клас, СУ „Св. Климент Охридски“

Велиан Юлианов Йорданов - 5 клас, СУ „Св. Климент Охридски“

Виктория Иванова Георгиева - 5 клас, СУ „Св. Климент Охридски“

Виктория Петрова - 7 клас, СУ „Св. Климент Охридски“

Габриела Петрова Димитрова - 5 клас, СУ „Св. Климент Охридски“

Екатерина Грозданова Георгиева - 6 клас, СУ „Св. Климент Охридски“

Ива Георгиева Георгиева - 6 клас, СУ „Св. Климент Охридски“

Ивана Антонова Иванова - 6 клас, СУ „Св. Климент Охридски“

Катрин Димитрова - 7 клас, СУ „Св. Климент Охридски“

Паолета Йорданова Петкова - 6 клас, СУ „Св. Климент Охридски“

Пламена Желева - 7 клас, СУ „Св. Климент Охридски“

Пресиана Ананиева Младенова - 6 клас, СУ „Св. Климент Охридски“

Рая Атанасова Атанасова - 5 клас, СУ „Св. Климент Охридски“

Станимир Светославов Славов - 5 клас, СУ „Св. Климент Охридски“

Валентин Николаев Колев - 6 клас, 12 години, ОУ „Христо Смирненски“

Веселина Божидарова Тенева - 5 клас, 11 години, ОУ „Христо Смирненски“

Георги Радостинов Йорданов - 6 клас, 12 години, ОУ „Христо Смирненски“

Сабрина Атанасова Султанова - 6 клас, 12 години, ОУ „Христо Смирненски“

Станислав Бинев Бинев - 6 клас, 12 години, ОУ „Христо Смирненски“

Биляна Славова Атанасова - 5 клас, ПМГ „Атанас Радев“

Мария Светозарова Каменова - 5 клас, ПМГ „Атанас Радев“

Надежда Петкова Петкова - 5 клас, ПМГ „Атанас Радев“

Елица Николова - 13 години, Школа по рисуване „Слънце“

Мадлен Илиева - 12 години, Школа по рисуване „Слънце“

Миглена Казакова - 11 години, Школа по рисуване „Слънце“

Иван Янчев Дучев - 5 клас, ОУ „Любен Каравелов“

Кристиана Йорданова Кънева - 6 клас, 12 години, ОУ „Любен Каравелов“

Исус Мариев - 5 клас, ОУ „Д-р Петър Берон“

Кристина Костадинова Манова - 5 клас, ОУ „Николай Петрини“

Йоана Радославова Ичкова - 5 клас, ОУ „П. Р. Славейков“

Авторите на всички отличени творби ще бъдат наградени на специална церемония на 6 декември, петък, когато ще бъде даден официален старт на благотворителната кампания с продажба на коледните картички. Събитието е с начален час 17:30, в Художествена галерия „Жорж Папазов“. Рисунките на победителите и още 110 номинирани творби ще бъдат включени в тематичната изложба, която може да бъде видяна в ямболската галерия.