Честването на 9 май в Ямбол
| Автор: Пресцентър
Ямбол отбеляза 9 май- Ден на Европа и Ден на Победата с тържествено честване пред паметника на Георги Дражев и на загиналите през войните ямболци. Честването започна с изпълнения на музикантите от ямболския Духов оркестър при Народно читалище „Съгласие – 1862“.
„Нека склоним глава пред героите, и в името на тяхната саможертва да отстояваме и днес вечните човешки ценности.Нека съхраним идеалите, които ни обединяват като хора и народи“, заяви в своето слово кметът на Ямбол Георги Славов.Честването продължи с поднасяне на венци и цветя пред паметника на Георги Дражев и на загиналите през войните ямболци.
Български
English











