Общинска администрация Ямбол Република България

Над 230 състезатели взеха участие в Републиканския турнир по спортно ориентиране "Диана" в Ямбол

| Автор: Пресцентър

01.jpg

На 7 ноември, неделя, пред Община Ямбол се проведе Републиканският турнир по спортно ориентиране „Диана“. Събитието беше организирано с помощта на Община Ямбол, Регионалния исторически музей – Ямбол и Клуб по спортно ориентиране „Диана“ - Ямбол. На спортната проява присъства заместник-кметът на община Ямбол Енчо Керязов.

Интересът към надпреварата беше много голям, в нея взеха участие повече от 230 спортисти от цялата страна, разпределени в различни възрастови групи. Те дадоха най-доброто от себе си и направиха изключително оспорвано състезание.

Призовата тройка при момчетата до 12 години оформиха Атанас Райков от „Диана“ -  Ямбол, който завърши на първо място, Алекс Сархачев от „Узана“ – Габрово, класирал се на втора позиция, Боян Стамов от „Чумерна“ – Твърдица, заел трето място.

При 14-годишните момчета първи се класира Светлозар Колев от клуб „Чумерна“ - Твърдица, второто място завоюва Цветомир Колев от „Бачо Киро 94“ – Дряново, а на трета позиция остана Александър Атанасов от „Истрос“ - Русе.

Състезателят на „Сърнена гора“ – Стара Загора Лазар Миланов завоюва първото място при 16-годишните момчета, след него се наредиха Филип Йорданов от „Валди“ – София и Божидар Пенчев от „Бачо Киро 94“ – Дряново, съответно на второ и трето място.

Кирил Петков от  „Пловдив“ – Пловдив спечели първото място при юношите до 18 години. Джан Ахмедов „Вариант 5“ - Търговище спечели втората позиция, а Андон Митев от „Туида“ – Сливен достигна до третото място.

При мъжете до 21 години първи завърши Димитър Русев, състезател на „Младост“ - Благоевград, втори - Атанас Бояров от „Компас крос“ - Велико Търново, а трети състезанието приключи Иван Димитров от „Браун тим“ - Велико Търново.

Мъжете до 35 години завършиха по следния начин: първо място за Венцислав Трифонов от „Браун тим“ – Велико Търново, второто бе за Георги Качаров от „Сини камъни“ – Сливен, а третото -  за Тодор Педев от НСА (Сливен / София).

При 45-годишните мъже на първа позиция се класира Атанас Овчаров от „Вакди“ – София, второто място взе Петър Тодоров от „Вариант 5“ – Търговище, а третото грабна Стилиян Стоев също от „Вариант 5“ – Търговище.

В следващата възрастова група, 55-годишните мъже, класирането беше следното: първи – Петър Стойков от „Орлово гнездо 19“ – Казанлък, втори – Емил Димитров от „Валди“ – София, а трети – Михаил Черногоров от „Сърнена гора“ – Стара Загора.

В последната възрастова група при мъжете над 65-годишна възраст на първо място завърши Тончо Нейчев от „Орлово гнездо 19“ – Казанлък, на второ се класира Иван Михов от „Сърнена гора“ - Стара Загора, а на трето – Матей Йорданов, също състезател на старозагорския клуб.

При момичетата до 12 години класирането се оформи по следния начин: първа се класира Людмила Димова от „Диана“ – Ямбол, втора остана Ева Сархачева от „Узана“ – Габрово, а трета - Даная Христова, също от „Диана“ – Ямбол.

Емануела Стоянова от „Истрос“ – Русе завоюва първото място при момичетата до 14-годишна възраст, втората позиция спечели Пламена Чолакова от „Диана“ – Ямбол, а третото място грабна Даяна Кънчева от „Сърнена гора“ – Стара Загора.

Силвия Трифонова от „Валди“ – София се класира на първо място при 16-годишните момичета, втора остана Станимира Димитрова от „Сини камъни“ – Сливен, на третото място заслужи Дияна Янева от „Компас 1994“ – Хасково.

Състезателката на „Бачо Киро 94“ – Дряново Вяра Илиева спечели първото място при девойките до 18 години и остави второто място за Емили Александрова от „Ввариант 5“ – Търговище, а третото - за Преслава Стефанова от „Сини камъни“ – Сливен.

Състезанието при 21-годишните жени завърши с първо място за Валерия Димитрова от „Браун Тим“ Велико Търново, второ - за Ренета Ненкова от „Вариант 5“ -  Търговище,  трето -  за Ивана Педева от НСА (Сливен / София).

Две състезателки на „Узана“ – Габрово завоюваха първо и второ място при 35-годишните жени - Елеонора Николова и Силвия Шандуркова, след тях остана Йоана Христова от „Мазалат“ – Севлиево.

Призовата тройка при 45-годишните жени бе оформена от Петранка Ангелова от „Вариант 5“ Търговище, завършила на първото място, Виолета Пенкова от „Мазалат“ – Севлиево, която завоюва втората позиция, Миглена Маринова от „Сини камъни“ Сливен, спечелила третото място.

В последната категория при жените (55 години) първа завърши Юлия Христова от „Узана“ – Габрово, втора – Стоянка Тодорова от „Сърнена гора“ – Стара Загора, а трета – Маргарита Стоянова от клуб „Истрос“ – Русе.

При най-малките момчета /до 10-годишна възраст/ на първо място завърши Енлон Ни Ксиаопу, на второ се класира Денис Димитров от „Диана“ – Ямбол, на трета позиция завърши Хрисимир Христов от „Узана“ – Ямбол.

При момичетата на същата възраст класирането изглежда така: първото място е за Маргарита Койнова от „Туида“ – Сливен, второто – за Елена Трайкова от „Чумерна“ – Твърдица, а третото – за Георгия Карагьозова от „Диана“ – Ямбол.

При дългия маршрут /оупън/ Илиян Иванов от „Валди“ – София спечели първото място, второто заслужи Маргарита Стоянова от „Туида“ – Сливен, а третото  - Атанас Атанасов от „Пловдив“.

Общото класиране на клубовете, участвали в състезанието, изглежда по следния начин: на първо място завърши „Сини камъни“ – Сливен, на втората позиция се класира „Сърнена гора“ – Стара Загора, а на трето остана „Вал

Полезни връзки


Банери ➲