За пета поредна година кръста в Ямбол извади Стефан Стефанов
| Автор: Пресцентър
36-годишният военнослужещ Стефан Стефанов извади за пета поредна година кръста от ледените води на река Тунджа в Ямбол. Кметът на града Георги Славов поздрави Стефан Стефанов и му връчи парична награда. Отбелязването на Богоявление започна пред храма „Свети Николай Чудотворец” с тържествен ритуал за благославяне на войнските знамена с участието на воини от ямболския гарнизон. Освещаването извърши Архиерейският наместник отец Панайот Чакъров в съслужие с ямболски свещеници. Веднага след ритуала тръгна литийното шествие до моста на Тунджа на входа на градския парк, където бе хвърлянето на кръста във водите на реката.
В 13.00 часа в Музея на бойната слава Богоявление отбелязаха и офицерите и сержантите от запаса и резерва.
Български
English

















